Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj116
mod_vvisit_counterWczoraj85
mod_vvisit_counterTen tydzień201
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2236
mod_vvisit_counterTen miesiąc3202
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiąc653
mod_vvisit_counterWszystkie242588

Informacje - lipiec - sierpień 2022

Drukuj

Wakacje letnie 2022

Wbrew pozorom, letnia kanikuła, a zwłaszcza sierpień nie okazał się miesiącem spokojnego wypoczynku dla uczniów, bo w całej Polsce, również w powiecie kościerskim, zabrakło wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych.


Mimo wakacji miały miejsce ważne wydarzenia, w których uczestniczyli również działacze NSZZ "Solidarność".

Informacje - czerwiec 2022

Drukuj

We wtorek, 7 czerwca 2022 r. pod przewodnictwem Wojciecha Książka miało miejsce stacjonarne posiedzenie Rady Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku. Z powodu zajęcia Sali Akwen przez uchodźców z Ukrainy, obrady toczyły się w historycznej Sali BHP przy ul. Popiełuszki 6. Komisję Międzyzakładową z Kościerzyny reprezentował Zdzisław Jan Brzeziński, przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Ustalono, że następne posiedzenie Rady Sekcji odbędzie się we wtorek, 6 września 2022 r. O tematyce obrad informuje poniższy komunikat (pod zdjęciem).

Na zdjęciu Prezydium obrad. Od lewej: Barbara Kamińska, Wojciech Książek (przewodniczący) i Anna Kocik.
Na drugim planie - Prezydium posiedzenia Rady Sekcji, na pierwszym planie - Zdzisław Jan Brzeziński (przewodniczący Komisji Rewizyjnej).

Informacje - maj 2022

Drukuj

Komunikat Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z 19 maja 2022 r.

========================================================================================

Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” żąda w trybie natychmiastowym odwołania Pana Przemysława Czarnka z funkcji Ministra Edukacji i Nauki.

Informacje - kwiecień 2022

Drukuj

Posiedzenie Rady Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku

We wtorek, 5 kwietnia 2022 r. odbyło się zdalne posiedzenie Rady Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Obrady prowadził przewodniczący WOJCIECH KSIĄŻEK. Z ramienia Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Kościerskiej uczestniczył członek prezydium Zdzisław Jan Brzeziński. Najogólniej ujmując, naradę zdominował nastrój smutku i przygnębienia spowodowany wojną w Ukrainie. Zarząd Regionu i Sekcja Oświaty włączyły się bardzo aktywnie w udzielanie pomocy uchodźcom zza wschodniej granicy. Wielu członków na czele z W. Książkiem pełni dyżury wsparcia Ukraińców, z których ponad 95% stanowią kobiety i dzieci. Dodatkowym powodem rozczarowania jest zapowiadana przez ministra Przemysława Czarnka upokarzające podwyższenie płac nauczycieli w wysokości 4,4 procent, które ma wejść w życie od maja 2022 r. Nauczyciele z najwyższymi kwalifikacjami otrzymają najniższą podwyżkę. Uczestnicy bardzo krytycznie odnieśli się do tej zmiany nauczycielskich wynagrodzeń. Bardzo trafną prognozę wyraziła pani Iwona Puchalska, mówiąc, że jeśli nauczyciele nadal będą pariasami, to w przyszłej kadencji NSZZ "Solidarność" przestanie istnieć, bo wszyscy członkowie zrezygnują z przynależności do Związku, który jest absolutnie nieskuteczny.

Informacje - marzec 2022

Drukuj

JAŁMUŻNA POSTNA DLA NAUCZYCIELI OD MINISTRA PRZEMYSŁAWA CZARNKA

Od maja 2022 r. ma wejść w życie tzw. „podwyżka” wynagrodzeń dla nauczycieli w oszałamiającej wysokości 4,4% jako prezent od Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki. W tej zmianie wynagrodzenia ma swój niechlubny udział Ryszard Proksa, wiecznie gorliwy potakiewicz aktualnych władz, szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, który zamiast bronić praw członków Związku od początku stoi wiernie na straży interesów ekipy rządzącej. Przypomnijmy, że aktualna inflacja przekracza 10%. W marcu 2022 r. emerytom zwaloryzowano świadczenia o 7%. W listopadzie 2021 r. radni podnieśli sobie nieopodatkowane diety o 50% (średnio do 1500 zł miesięcznie netto). Ci sami radni podwyższyli wynagrodzenia wójtom, burmistrzom, starostom, prezydentom miast aż o 100%. W Polsce rośnie w siłę obrzydliwie chciwa grupa samorządowych oligarchów multimiliarderów, a warstwa pracowników edukacji pogrąża się w coraz większej nędzy. Tymczasem Ryszard Proksa od zawsze ma sprawy związkowców w głębokim poważaniu, czyli bardzo głęboko w czterech literkach.

(Napisał Zdzisław Jan Brzeziński, członek NSZZ „Solidarność” nieprzerwanie od 1980 r. do dzisiaj opłacający składki. Całodobowy telefon dla wszystkich potrzebujących wsparcia: 694-165-019)

Poniżej tabela płac, która ma wejść w życie od maja 2022 r.

Informacje - luty 2022

Drukuj

------------------------------ ------------------------------ МИ ТУТ ДЛЯ ВАС. ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ПОЛЬЩІ. ВИ ВДОМА.

Informacje - styczeń 2022

Drukuj

We wtorek, 11 stycznia 2022 r. miała miejsce konferencja online z Radą Sekcji.

Z ramienia naszej KM uczestniczył Zdzisław Jan Brzeziński. Wziął zdalnie udział po raz pierwszy Ryszard Proksa. Mimo ostrych głosów uczestników obrad i wielkich wysiłków przewodniczącego Sekcji, Wojciecha Książka, pozostaje wrażenie ogólnej niemocy Związku. Rząd i minister Przemysław Czarnek nic sobie nie robią z postulatów NSZZ S i na pewno nie spełnią żadnych żądań o podwyżki.

Informacje - grudzień 2021

Drukuj

Tradycyjne paczki świąteczne dla członków Związku

Jak co roku, również tym razem pomyślano o paczkach na Boże Narodzenie dla członków KM NSZZ "Solidarność". Paczki załatwili i stronę logistyczną w połowie grudnia 2021 r. przygotowali panowie Michał Gurowski (przewodniczący) i Mieczysław Bielawa (z-ca przewodniczącego). W dystrybucji paczek obu panom pomagał Zdzisław Jan Brzeziński (członek prezydium).