Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj40
mod_vvisit_counterWczoraj19
mod_vvisit_counterTen tydzień1504
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień2462
mod_vvisit_counterTen miesiÄ…c3966
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiÄ…c4389
mod_vvisit_counterWszystkie269691

Informacje - listopad 2022

Drukuj

======================================================================================================


Komisja Krajowa Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” na swoim nadzwyczajnym posiedzeniu w dniu 16.11.2022 r. podjęła decyzję o zawieszeniu planowanej na 17.11.2022 r. akcji protestacyjnej „Marsz Godności”. W obecnej sytuacji wszystkie siły i uwaga powinny być skupione na zagrożeniu w jakim znalazła się Polska, dlatego planowany protest zostanie przeprowadzony w innym terminie.   Komisja Krajowa składa wyrazy współczucia rodzinom i bliskim ofiar tragedii w Przewodowie. W tej dramatycznej chwili jesteśmy razem z Wami. Bez względu na ostateczny wynik śledztwa, winę ponosi Rosja, która dokonała agresji na Ukrainę.   NSZZ „Solidarność” stanowczo podkreśla że postulaty, które stały się powodem zorganizowania „Marszu Godności” są nadal aktualne i „Solidarność” nie zrezygnuje z walki o ich realizację. Stąd apel do Rządu RP, aby kierując się taką samą odpowiedzialnością jak „Solidarność”, podjął natychmiastowe rozmowy w sprawie postulatów.   Niezależnie od powyższego, Komisja Krajowa kieruje do członków Związku i wszystkich struktur zaangażowanych w organizację protestu słowa podziękowania za pełną mobilizację i liczne zaangażowanie. Jednocześnie prosimy o wyrozumiałość. Nigdy w historii Związku nie musieliśmy podejmować tak trudnej decyzji. Jednak nasza Ojczyzna, którą „Solidarność” nie tylko ma na sztandarach, ale i w swoich sercach, wymaga odpowiedzialności i rozwagi.   Piotr Duda

====================================================================================================== W poniedziałek, 28 listopada 2022 r. dzięki naszej Koleżance spotkanie w biurze przy ul. Traugutta 7 w Kościerzynie było ciekawsze niż zwykle. Pani Maria Gliszczyńska zaprezentowała niezwykle interesującą kolekcją monet NBP związanych z historią NSZZ Solidarność. Nie mieliśmy nawet bladego pojęcia, że istnieją takie bezcenne pamiątki.

Informacje - październik 2022

Drukuj
========================================================================================
========================================================================================
========================================================================================

========================================================================================

Informacje - wrzesień 2022

Drukuj

Komunikat

z obrad Rady Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania

NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku

6. 09. 2022 r. (stacjonarna)

We wtorek, 6 września 2022 r. odbyło się pierwsze po wakacjach posiedzenie Rady Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność", któremu przewodniczył Wojciech Książek. Komisję Międzyzakładową z Kościerzyny reprezentował przewodniczący Michał Gurowski.

Ogólnopolska inauguracja nowego roku szkolnego z udziałem ministra edukacji Przemysława Czarnka w Kościerzynie miała miejsce w czwartek, 1 września 2022 r.

W historii powiatu kościerskiego już po raz drugi odbyła się Ogólnopolska Inauguracja Roku Szkolnego. W roku 2000 taka uroczystość odbyła się z udziałem Wojciecha Książka, ówczesnego wiceministra edukacji, w Szkole Podstawowej w Wąglikowicach, której nadano imię NSZZ Solidarność.

Informacje - lipiec - sierpień 2022

Drukuj

Wakacje letnie 2022

Wbrew pozorom, letnia kanikuła, a zwłaszcza sierpień nie okazał się miesiącem spokojnego wypoczynku dla uczniów, bo w całej Polsce, również w powiecie kościerskim, zabrakło wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych.


Mimo wakacji miały miejsce ważne wydarzenia, w których uczestniczyli również działacze NSZZ "Solidarność".

Informacje - czerwiec 2022

Drukuj

We wtorek, 7 czerwca 2022 r. pod przewodnictwem Wojciecha Książka miało miejsce stacjonarne posiedzenie Rady Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku. Z powodu zajęcia Sali Akwen przez uchodźców z Ukrainy, obrady toczyły się w historycznej Sali BHP przy ul. Popiełuszki 6. Komisję Międzyzakładową z Kościerzyny reprezentował Zdzisław Jan Brzeziński, przewodniczący Komisji Rewizyjnej. Ustalono, że następne posiedzenie Rady Sekcji odbędzie się we wtorek, 6 września 2022 r. O tematyce obrad informuje poniższy komunikat (pod zdjęciem).

Na zdjęciu Prezydium obrad. Od lewej: Barbara Kamińska, Wojciech Książek (przewodniczący) i Anna Kocik.
Na drugim planie - Prezydium posiedzenia Rady Sekcji, na pierwszym planie - Zdzisław Jan Brzeziński (przewodniczący Komisji Rewizyjnej).

Informacje - maj 2022

Drukuj

Komunikat Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z 19 maja 2022 r.

========================================================================================

Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” żąda w trybie natychmiastowym odwołania Pana Przemysława Czarnka z funkcji Ministra Edukacji i Nauki.

Informacje - kwiecień 2022

Drukuj

Posiedzenie Rady Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z siedzibą w Gdańsku

We wtorek, 5 kwietnia 2022 r. odbyło się zdalne posiedzenie Rady Międzyregionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”. Obrady prowadził przewodniczący WOJCIECH KSIĄŻEK. Z ramienia Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Kościerskiej uczestniczył członek prezydium Zdzisław Jan Brzeziński. Najogólniej ujmując, naradę zdominował nastrój smutku i przygnębienia spowodowany wojną w Ukrainie. Zarząd Regionu i Sekcja Oświaty włączyły się bardzo aktywnie w udzielanie pomocy uchodźcom zza wschodniej granicy. Wielu członków na czele z W. Książkiem pełni dyżury wsparcia Ukraińców, z których ponad 95% stanowią kobiety i dzieci. Dodatkowym powodem rozczarowania jest zapowiadana przez ministra Przemysława Czarnka upokarzające podwyższenie płac nauczycieli w wysokości 4,4 procent, które ma wejść w życie od maja 2022 r. Nauczyciele z najwyższymi kwalifikacjami otrzymają najniższą podwyżkę. Uczestnicy bardzo krytycznie odnieśli się do tej zmiany nauczycielskich wynagrodzeń. Bardzo trafną prognozę wyraziła pani Iwona Puchalska, mówiąc, że jeśli nauczyciele nadal będą pariasami, to w przyszłej kadencji NSZZ "Solidarność" przestanie istnieć, bo wszyscy członkowie zrezygnują z przynależności do Związku, który jest absolutnie nieskuteczny.

Informacje - marzec 2022

Drukuj

JAŁMUŻNA POSTNA DLA NAUCZYCIELI OD MINISTRA PRZEMYSŁAWA CZARNKA

Od maja 2022 r. ma wejść w życie tzw. „podwyżka” wynagrodzeń dla nauczycieli w oszałamiającej wysokości 4,4% jako prezent od Przemysława Czarnka, ministra edukacji i nauki. W tej zmianie wynagrodzenia ma swój niechlubny udział Ryszard Proksa, wiecznie gorliwy potakiewicz aktualnych władz, szef Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, który zamiast bronić praw członków Związku od początku stoi wiernie na straży interesów ekipy rządzącej. Przypomnijmy, że aktualna inflacja przekracza 10%. W marcu 2022 r. emerytom zwaloryzowano świadczenia o 7%. W listopadzie 2021 r. radni podnieśli sobie nieopodatkowane diety o 50% (średnio do 1500 zł miesięcznie netto). Ci sami radni podwyższyli wynagrodzenia wójtom, burmistrzom, starostom, prezydentom miast aż o 100%. W Polsce rośnie w siłę obrzydliwie chciwa grupa samorządowych oligarchów multimiliarderów, a warstwa pracowników edukacji pogrąża się w coraz większej nędzy. Tymczasem Ryszard Proksa od zawsze ma sprawy związkowców w głębokim poważaniu, czyli bardzo głęboko w czterech literkach.

(Napisał Zdzisław Jan Brzeziński, członek NSZZ „Solidarność” nieprzerwanie od 1980 r. do dzisiaj opłacający składki. Całodobowy telefon dla wszystkich potrzebujących wsparcia: 694-165-019)

Poniżej tabela płac, która ma wejść w życie od maja 2022 r.