Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj21
mod_vvisit_counterWczoraj21
mod_vvisit_counterTen tydzień21
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień153
mod_vvisit_counterTen miesiÄ…c2050
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiÄ…c6248
mod_vvisit_counterWszystkie274023

Nowe konto bankowe

Drukuj

W maju 2013 r. z powodu wysokich opłat zamknęliśmy rachunki w PKO BP SA Oddział Kościerzyna i założyliśmy nowe, znacznie tańsze konto w Banku BGŻ, Oddział Kościerzyna. Do operacji finansowych KM upoważniła Michała Gurowskiego i Zdzisława Brzezińskiego. Przypominamy, że nadal można uiszczać wszelkie wpłaty w gotówce w biurze NSZZ "S" przy ul. Traugutta 7.

Piknik Wiosenny

Drukuj

Piknik Wiosenny. Najpierw od godz. 18.00 w Garczynie trening strzelania pod kierunkiem Zygmunta Glińskiego. Potem przejazd autokarem do Ośrodka Wczasowego „Kormoran” w Sycowej Hucie, a tam ognisko, pieczenie kiełbasek i spożycie z chlebem oraz barszczem. Dalsza konsumpcja wewnątrz Ośrodka przy stołach (wyśmienity gulasz, kawa, drożdżówka, herbata, piwo, muzyka i tańce). W Pikniku uczestniczyło 35 osób, w tym 8 emerytów.

Bal Karnawałowy

Drukuj

Bal Karnawałowy w Zajeździe Myśliwskim „Koala” w Małym Klinczu zorganizowany przez Mieczysława Bielawę. Wzięły udział 42 osoby (członkowie i sympatycy NSZZ „Solidarność”) Nagrania doskonałe, dania urozmaicone i wyśmienite, obsługa szybka i uprzejma. Zabawa była bardzo udana. Zadowoleni uczestnicy myślą już o kolejnej imprezie.

Zebranie przewodniczących Komisji Kół

Drukuj

Zebranie przewodniczących Komisji Kół. Na wniosek Michała Gurowskiego spośród członków prezydium wybrano dwóch wiceprzewodniczących: Mieczysława Bielawę i Zdzisława Brzezińskiego.

Dystrybucja paczek świątecznych

Drukuj

Rozpoczęcie przez  Michała Gurowskiego i Zdzisława Brzezińskiego akcji dystrybucji paczek świątecznych dla członków NSZZ „Solidarność” (również dla emerytów). W sumie doręczono około 130 paczek.

Konferencja ws. sytuacji pracowników oświaty

Drukuj

Udział Michała Gurowskiego, Mieczysława Bielawy, Zdzisława Brzezińskiego i Kazimierza Stoltmanna (Wiceburmistrz Miasta Kościerzyna) w konferencji w sprawie sytuacji pracowników administracji i obsługi szkół, placówek edukacyjnych, przedszkoli w siedzibie „Solidarności” w Gdańsku (ul. Wały Piastowskie 24), sala „Akwen”. Podczas zebrania były poruszane między innymi sprawy wynagrodzeń, treści układów zbiorowych, regulaminów pracy, problemów innych, takich jak zamiar likwidacji stołówek szkolnych.

Zebranie wyborcze K.M. NSZZ „S” P.O. i W. Z.K.

Drukuj

Zebranie wyborcze K.M. NSZZ „S” P.O. i W. Z.K. W zebraniu wzięli udział zaproszeni goście: Celina Drozdowska, Wojciech Książek, Józef Rymsza i Grzegorz Urowski. Zebranie prowadził Zdzisław Brzeziński. Przewodniczącym został wybrany Michał Gurowski (dotychczasowy wiceprzewodniczący), delegatem na walne Zebranie Delegatów Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania – Wojciech Figiel, delegatem na Walne Zebranie Delegatów Regionu Gdańskiego – Zdzisław Brzeziński. Dzięki wyborowi przewodniczącego zakończył się trudny trzymiesięczny okres K.M. NSZZ „S” P.O. i W. Z.K w powiecie kościerskim.

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów

Drukuj

Udział członka prezydium  K.M. NSZZ „S” P.O. i W. Z.K. Zdzisława Brzezińskiego w uroczystości wręczenia dyplomów stypendium Prezesa Rady Ministrów w Kościerzynie. Łącznie stypendium przyznano 220 uczniom. Na uroczystość do Kościerzyny przybyło 79 laureatów. Spotkanie zorganizowała Halina Uchman, dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kościerzynie.