Statystyki odwiedzin

mod_vvisit_counterDzisiaj19
mod_vvisit_counterWczoraj21
mod_vvisit_counterTen tydzień19
mod_vvisit_counterPoprzedni tydzień153
mod_vvisit_counterTen miesiÄ…c2048
mod_vvisit_counterPoprzedni miesiÄ…c6248
mod_vvisit_counterWszystkie274021

Majówka w Garczynie

Drukuj PDF

Majówka PCM GarczynW sobotę, 12 maja 2012 r. uczestniczyliśmy w pikniku majowym zorganizowanym przez Komisję Międzyzakładową NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Kościerskiej. Spotkanie integracyjne członków związku „Solidarności”, sympatyków i osób towarzyszących miało miejsce na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie koło Kościerzyny.

Udana impreza, mimo nieco chłodnej aury, na świeżym powietrzu trwała od godz. 15.00 do 19.30. Rozpoczęliśmy od konsumpcji smacznego kurczaka z rożna. Gwoździem programu i wielką atrakcją okazało się strzelanie do tarczy sportowej z karabinku sportowego (kbks) i pistoletu Walther P99 QA. Odbywało się ono pod czujnym okiem cierpliwego i doświadczonego instruktora z Ośrodka Szkolenia Policji w Gdańsku. Potem rozgrzewaliśmy się aktywnie w grach i zabawach sportowych. W międzyczasie posilaliśmy się kiełbaskami przy ognisku. Wszystkim smakowała wyśmienita drożdżówka przygotowana przez Urszulę Werrę z Wielkiego Klińcza. Uczestnikom przygrywał zespół muzyczny (również z W. Klińcza) w składzie Andrzej Wencki (klarnet) i Stanisław Kozikowski (akordeon). Skoczne rytmy i znane melodie w wykonaniu znakomitego duetu porywały do tańca na łonie natury. Ponad czterdziestu w pełni zrelaksowanych uczestników spotkania wróciło do domów z mnóstwem przyjemnych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Należą się słowa podziękowania organizatorom tej pożytecznej rekreacyjnej imprezy, a zwłaszcza Przewodniczącemu Grzegorzowi Urowskiemu i Celinie Drozdowskiej.

Galeria zdjęć: Majówka w PCM Garczyn.