O nas

Drukuj

7 marca 1990 r.
Tymczasowy Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" w Gdańsku zaświadcza, że dnia 7 marca 1990 r. została zarejestrowana Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Kościerzynie pod numerem 678.

11 września 1990 r.
Zarząd Regionu NSZZ "Solidarność" w Gdańsku zaświadcza, że dnia 11 września 1990 r. została zarejestrowana Komisja Zakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Kościerzynie.

20 września 2002 r.
Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" zaświadcza, iż Komisja NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Kościerskiej w Kościerzynie jest zarejestrowana w Regionie jako Komisja Międzyzakładowa. Komisję zarejestrowano pod numerem 678. Siedziba Komisji Międzyzakładowej mieści się w Kościerzynie na ul. Traugutta 7.


Wykaz Kół NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w szkołach i placówkach oświatowych w powiecie kościerskim, dla których organem prowadzącym jest:

Starostwo Powiatowe
Koło NSZZ "Solidarność" przy:

Miasto Kościerzyna
Koło NSZZ "Solidarność" przy:
  • Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie (nauczyciele),
  • Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie (pracownicy obsługi i administracji),
  • Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie,
  • Szkole Podstawowej nr 2 w Kościerzynie.
Gmina Kościerzyna
Koło NSZZ "Solidarność" przy:
  • Zespole Szkół w Wąglikowicach,
  • Zespole Kształcenia w Wielkim Klinczu,
  • Zespole Szkół w Wielkim Podlesiu,
  • Szkole Podstawowej w Kaliskach.
Gmina Nowa Karczma
Koło NSZZ "Solidarność" przy:
  • Zespole Szkół w Grabowie Kościerskim.
Gmina Liniewo
Koło NSZZ "Solidarność" przy:
  • Zespole Oświatowym w Liniewie.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Koło NSZZ "Solidarność" przy:
  • Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Kościerzynie.
Ponadto członkowie NSZZ "Solidarność" są również w Szkole Podstawowej nr 1 w Kościerzynie, Zespole Szkół w Lipuszu, Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu, Szkole Podstawowej w Tuszkowach, Przedszkolu w Karsinie i Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.
W strukturach Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Kościerskiej jest również Koło Emerytów - byłych pracowników oświaty i wychowania.

Skład Komisji Międzyzakładowej (kadencja 2014 - 2018)

1. Michał Gurowski - Przewodniczący KM, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy, ul. Słoneczna 1, 83-400 Kościerzyna, tel. 58/686-34-33

2. Mieczysław Bielawa - Z-ca Przewodniczącego KM, Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie, ul. M. C. Skłodowskiej 19, tel. 58/686-34-34

3. Zdzisław Brzeziński - Z-ca Przewodniczącego, ul. Słoneczna 4, 83-423 Wielki Klincz, tel. 58/686-14-28 i 694-165-019 oraz przewodniczący Koła Emerytów.

4. Wojciech Figiel - członek Prezydium KM, Zespół Oświatowy w Liniewie (Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa i Publiczne Gimnazjum), ul. Szkolna 2, 83-420 Liniewo, tel. 58/687-80-35

5. Andrzej Stoppa - członek Prezydium KM, Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie (Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks. dr. B. Sychty i Publiczne Gimnazjum), ul. M. C. Skłodowskiej 19, tel. 58/686-34-34

6. Bernadeta Basendowska - członek KM, Zespół Szkół Wąglikowice (Szkoła Podstawowa im. NSZZ "Solidarność" i Publiczne Gimnazjum), ul. Kościerska 8, 83-406 Wąglikowice, tel. 58/686-12-23

7. Alicja Bednarek - członek KM, Zespół Szkół im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu, 83-423 Wielki Klincz, tel. 58/686-22-34

8. Wojciech Cielka - członek KM, Powiatowy Zespół Szkół nr 3 w Kościerzynie, 83-400 Kościerzyna ("Drzewna"), ul. Kartuska 48, tel. 58/686-36-61

9. Grzegorz Czajkowski - członek KM, Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Kościerzynie ("Budowlanka"), ul. Wybickiego 1, tel. 58/686-35-86

10. Maria Gliszczyńska-Moroz - członek KM, Szkoła Podstawowa nr 2 im. ks. dra Leona Heykego w Kościerzynie, ul. Strzelecka 1, tel. 58/686-40-89

11. Tomasz Grzyb - członek KM, Zespół Kształcenia w Wielkim Klinczu (Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej i Publiczne Gimnazjum), 83-423 Wielki Klincz ul. Szkolna 10, tel. 58/686-15-53

12. Ewelina Hołdys - członek KM, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kościerzynie, ul. 8-go Marca 1, tel. 58/686-33-70

13. Ryszard Klassa - członek KM, Zespół Szkół w Lipuszu, ul. Derdowskiego 7a, 83-424 Lipusz, tel. 58/687-46-32

14. Grażyna Pałkowska - członek KM, Szkoła Podstawowa w Kaliskach, 83-400 Kościerzyna, ul. Kaliska 32 d, tel. 58/686-20-81

15. Marek Piontek - członek KM, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Kościerzynie im. Mazurka Dąbrowskiego, ul. Dworcowa 12, tel. 58/686-35-85

16. Andrzej Szczepankiewicz - członek KM, Zespół  Szkół Publicznych nr 2 w Kościerzynie (Przedszkole Samorządowe nr 7, Szkoła Podstawowa nr 4 i Publiczne Gimnazjum nr 2), ul. Szkolna 1, tel. 58/686-34-32

17. Roman Wiecki - członek KM, Zespół Szkół w Grabowie Kościerskim (Przedszkole Samorządowe, Szkoła Podstawowa im. gen. Józefa Wybickiego i Publiczne Gimnazjum), ul. Starowiejska 68, 83-403 Grabowo Kościerskie, tel. 58/687-01-12

 

Skład Komisji Rewizyjnej

1. Helena Kaszubowska-Nitz - Przewodnicząca KR

2. Alicja Hołdys - członek KR, Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Kościerzynie, ul. M. C. Skłodowskiej 19, tel. 58/686-34-34

3. Iwona Litwin - członek KR, Szkoła Podstawowa w Kaliskach, 83-400 Kościerzyna, ul. Kaliska 32 d, tel. 58/686-20-81

 

Delegaci na WZD Sekcji

1. Mieczysław Bielawa

2. Zdzisław Brzeziński

3. Michał Gurowski

 

Delegaci na WZD Regionu

1. Zdzisław Brzeziński

Zdzisław Brzeziński został również wybrany przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Sekcji Oświaty Zarządu Regionu i faktycznie sprawował tę funkcję do 17 kwietnia 2018 r.

Zdzisława Brzezińskiego wybrano także na delegata WZD Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".

=========================================================================

Skład Komisji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania Ziemi Kościerskiej
Kadencja: 2010-2014

1. Michał Gurowski - przewodniczący (od 3 grudnia 2012 r.)
2. Zdzisław Brzeziński - zastępca przewodniczącego (od 15 stycznia 2013 r.)
3. Mieczysław Bielawa - zastępca przewodniczącego (od 15 stycznia 2013 r.)
4. Wojciech Figiel - członek
5. Andrzej Stoppa - członek (od 15 stycznia 2013 r.)
6. Bożena Bielawa
7. Jowita Cieślikiewicz
8. Mariola Cybula
9. Sabina Hildebrandt
10. Mirosław Orłowski
11. Andrzej Stoppa
12. Andrzej Szczepankiewicz
13. Grzegorz Czajkowski
14. Władysława Majkowska-Weis
15. Roman Wiecki
16. Adam Wietecha

Komisja Rewizyjna
1. Grażyna Pałkowska
2. Lidia Trzebiatowska
3. Lucyna Pirch

Delegaci na WZD Sekcji Oświaty i wychowania w Gdańsku
1. Wojciech Figiel (od 3 grudnia 2013 r.)
2. Michał Gurowski
3. Zdzisław Brzeziński

Delegaci na WZD Regionu Gdańskiego
1. Zdzisław Brzeziński (od 3 grudnia 2013 r.)